Zprávy a novinky

  • Mirek OK1UVU

Denní záznam OK0F, pouze pro sponzory

Napadlo mě, že by nebylo špatné pro uživatele i jen posluchače, mít přístupný denní záznam provozu na převaděči. Pokud ho někdo poslouchá častěji, stráví tím hodně času, zvláště když je minimální provoz na převaděči. Pokud by ovšem bylo k dispozici shrnutí celých 24 hodin, dalo by se to kolikrát přehrát i za hodinu. Na stránkách např Úschovny, by mohly být audio záznamy i za celý týden. Musím nejpve vyzkoušet kolik MB je za průměrný den, zjistit zda úložný prostor bude zdarma. Další zádrhel je u mě v omezení odchozích dat. Musel bych s tím trávit dost času, nemám velkou rychlost připojení. Pokud by se ovšem našel někdo, kdo by tuto službu mohl pravidelně poskytovat zdarma ( a kdo má rychlé připojení a dostatečně kvalitní příjem převaděče), nemusí to být radioamatér, neboť by nevysílal. Stačí jen data přeposílat někam, kde by byly k dispozici na vyzvednutí. Já bych pak na stránkách převaděče k danému datu připsal heslo, nebo adresu pro stažení. Pokud by tato data byla k dispozici i bez hesla komukoliv, tím lépe .Dodržování telekomunikačních tajemství se týká hlavně služeb co nejsou určeny pro nás. Ne u převaděče s tak velkým pokrytím. Naopak pokud třeba člen delta kroužku není přítomen, mohl by si poslechnout alespoň záznam. Každý by mohl porovnat s dením zpožděním, ( technicky by se to dalo řešit i s několika vteřinovým, téměř online příposlechem ) jak je slyšet na převaděči. Za další i ten co má nedostatečný příjem, by si to v plné kvalitě mohl poslechnout u svého PC, chytrého telefonu a podobně. Další zlepšením by mohlo být i přidání aktuálního času u dané nahrávky.

Tak tedy co vy na to ? Potřebuji vyjádření hlavně sponzorů převaděče OK0F, z převaděčových peněz to nebudu financovat, budu rád pokud bude na el.energii. Ale hlavně kdo by se toho ujal, třeba jen zkušebně. Pokud by se jednalo o uložení na firemních stránkách, asi by nevadila i přidaná reklama k této službě zdarma.

 

A vy co se stydíte za svůj projev na převaděči, vám mohu poradit jen jedno,

 

vysílejte na jiném převaděči.

 

Heslo k úschovně je v baneru u deního záznamu, Baner jsou měnící se upoutávky nahoře v pravo vedle velkých černých písmen OK0F na této straně. Baner se dá přepínat-posunovat pomalým klikáním na černé podrubriky, (fotogalerie, popis převaděče ...) až se objeví denní záznam, tak na řádku pod ním je adresa pro stažení. Denní záznam bych vyměňoval každý den kolem sedmé hodiny ranní +-. Záznam s kreténem nechám delší dobu. Je o něj mimořádný zájem, musel bych ho dát po sedmé ( více jak 180 stažení), radši jsem použil soubor uložený jinde, co mi poslal jeden posluchač, kterému tímto děkuji, nemusím ho neustále obnovovat. S dennním záznamem je také problém, poslední dobou bývá větší jak 100 MB a to mi úschovna.cz bezplatně nevezme. Pokud můžete doporučit úschovnu, která by vyhovovala pro daný účel, sdělte mi to. Zatím mohu pouze dát k dispozici denní záznam který nepřesáhne 100 MB a to je málokdy.


Doplnění - změna

Od dubna mám program na výběr části záznamu, není problém přeposlat sponzorům i část denního záznamu, maximálně 30 Mb asi 1,5 hodiny, to vezme Seznam.cz, nebo, v nejhorším případě přes úschovnu. Protože nemám zároveň údaj o aktuálním času, uveďte o co se vám jedná a kdy to asi bylo, já pak odhadnu dle délky záznamu, kde to mám hledat. Záznamy delší jak týden, nemohu archivovat z důvodu kapacity harddisku.