Skip to main content

Zprávy a novinky

  • Mirek OK1UVU

OK0BBF - zprvu sranda

po delší době již k pláči.
 
     NZ Mirku,
prosím tě, kdo je VO OK0BBFka, resp., kdo se technicky stará o BBFko?
Nevím, zda jsi dnes po 21. hod až do cca 22. hod na BBFku poslouchal, ale v konci to již bylo k pláči, kam se až koncesovaný radioamatér může dostat.
Občas, zejména když jsem v Chrudimi, tam napůl ucha poslouchám. Sáhodlouhé vyprávění Pepy- OK2PJO o jeho celoživotních zážitcích, kdy snad neexistuje oblast, ve které by nebyl kovaný. Zkrátka zcestovatelý Brouk Pytlík, práce všeho druhu.
Ale jeho šílené monology dnes  večer po 21. hod, od genderu přes současnou politickou reprezentaci až k Zakarpatské Ukrajině, občas prokládané strachem z opětovného okleštění republiky pro Landsmanschaft, z čehož bude prý a zajisté míti jeho protějšek Tonda- AC strach, vzápětí hovoříc o slušnosti říkat svou CALL atd.
No hrůza. Další banda posluchačů z jeho hlouposti má srandu, jiní provokující rušením a nakonec- snad, to někdo propojil do Echolinku. Takže jeho hloupé řeči se šířily kamsi "do ven".
Nebylo by vhodné, aby na BBFko byl zařazen "TIME OUT", případně pokud tam je, zkrátit jeho čas?
Zažil jsem toho již hodně, ale v současné době snad BBFko s extempore některých svých uživatelů musí kralovat. BBFko samo za to samozřejmě nemůže, tým jeho "servisáků" rovněž ne (naopak velký dík jim), můžeme si za to sami, koncesovaní radioamatéři, že nejsme schopni si mezi sebou udělat a udržovat pořádek. Ale, to už je na další diskuzi a z podstaty dnešní doby házení hrachu na zeď. A když už jsem u těch přísloví, tak potom snaha týmu obhospodařujícího eFko, BBFko a další je házením perel sviním. Promiň toto závěrečné rčení, ale nic příhodnějšího mne k dnešní situaci na BBFku nenapadá.
 
     73,
            Zdeno- OK1OM.

Zdendo, omlouvám se za zdržení. Já tuto adresu používám jen pro EQSL službu a tomu také moc nedám,  jak vidíš, Hi. Četl jsem Tvůj dopis z 18.11.2020 až nyní. Mě na Pepovi vadí hlavně jeho oblíbená slova kurva, hovno, nasrat. Došlo to tak daleko, protože si nedal říct, že jsem dálkově vypínal převaděč OK0F o který jsem se ještě vloni staral a kde s oblibou vysílal své tříminutové relace než ho vypl samotný převaděč, protože překročil Time -out, tedy kecpauzu. Ty jeho nekonečně dlouhé relace vadí většině ostatních hamů, ne jeho slovní zásoba co vadila mě. O převaděč OK0BBF, který je také umístěn u nás, se stará David OK1TBF, který ho též vlastní. Je to bývalý převaděč z Prahy ze Žižkova. Autor Karel OK1DNH, budiž mu země lehká a je jistě rád, že neslyší co se na něm děje. Jediné co Karel opomněl, byla právě ta kecpauza, která na OK0BBF není, tak OK2PJO plně vyhovuje. Bohužel filtr pro srosťáky se zatím nedaří vyrobit.  Mě také není jedno co se tam děje, protože OK0BBF je umístěn u nás jak už jsem psal a moje podpora trvá jen pokud se tam radioamatéři budou chovat slušně. VO byl na to upozorněn. Momentálně nejrizikovější pro stávající umístění je Tonda OK1AC, potom Jarda OK2JHJ a Pepa OK2PJO. Hamspirit jim nic neříká. Doporučuji navštívit stránky www.ok0f.cz a zadat vyjmenované značky postupně do políčka Hledej. Škodí na OK0F nyní i na OK0BBF.
Po technické stránce, kromě absence kecpauzy, je převaděč na vysoké úrovni. Osmidipól a bezvadný předzesilovač, spolu s nadmořskou výškou 995 m dělá doslova divy. Patrně co do pokrytí a možná i vytížení bych jej hodnotil jako snad i nejlepší v republice, ( i když převaděčů z mého bydliště slyším minimum), až na ten nešťastný Hamspirit. Tvůj dopis přepošlu Davidovi. Nejsi první kdo mi píše k vůli OK0BBF. Nejprve si ho musím poslat k sobě, protože nevím přesně jeho mejlovku. Tady u mě není v adresáři.
Pokud bys mi psal, tak na můj mejl na jméno viz adresa v kopii, jak vidíš sem chodím zřídka. Pokud bys souhlasil, mohu dát Tvůj dopis s mojí odpovědí také na stránky. Třeba si to dotyční ,,hamové,, přečtou.
73 Mirek OK1UVU