Zprávy a novinky
- Základní údaje
- Napsal Mirek OK1UVU
zajímavá ham akce -SOTA
Stop spam my box. Now!!!20. června 2018 21:06:18 GMT+01:00, Miroslav Hartych - OK3UQ <">
Zprávy o aktivaci
Předplánování
YO2MSB9h
Vážení přátelé,
páté ročník maratónu SOTA se uskuteční letos v OK / KR od 13. do 18. srpna. Bude mít další mezinárodní vydání s aktivátory YO, G, SV, HB9, PA a OK. Plánujeme pracovat na 14 summitech se souborem 134 bodů. Všechny summity jsou 8 nebo 10 bodů.
Chasers jsou pozváni, aby nám pracovali a pokud mají aktivátoři zájem se k nám připojit, kontaktujte mě nejdříve
73 de YO2MSB Sorin
OK SOTA Marathon 2018
Activation Reports
Pre-Planning
YO2MSB9h
Dear friends,
The fifth edition of the SOTA Marathon will take place this year in OK/KR between 13th and 18th of August. Will have another international edition, with activators from YO, G, SV, HB9, PA and OK hiking together. We plan to work 14 summits with an amount of 134 points to be collected. All the summits are 8 or 10 points ranked.
Chasers are invited to work us and if there are activators interested to join us, please contact me a.s.a.p.
73 de YO2MSB Sorin
- Základní údaje
- Napsal Mirek OK1UVU
Dne 16.6.2018 odpoledne jsme namontovali další anténu Tesla výroby typ VYA 100 ( obrácené Y) pro Tx převaděče OK0MF. Anténu daroval Jirka OK1NVJ a Matrin OK1FMS přeladil na naše pásmo. Patří jim náš dík.
Audio záznam a snímky z SDR ( klíčenky) pomocí programu V3, zaznamenal Jirka OK1UKY v Nemojově u Dvora Králové na dlouhodrátovou anténu od RF10. Foto OK1UVU. Návod na levnou anténu pro vás co jej neslyšíte, publikoval OK1IKE. Někde stačí i a/4 z RF10, nebo trubkový dipól. Většinou vyhoví i různé KV dlouhodrátové antény, pozor na PSV a výkon.
Anténu namontovali kamáradi z DRM sobě, majitel převaděče. Potřebovali bychom porovnání a posouzení signálu od operátorů co se dostávali i od nově příchozích. Nejlépe emailem, nebo na OK0F.( poslechnu si to z DZ- denního záznamu).
- Základní údaje
- Napsal Mirek OK1UVU
V sobotu 16.6.( termín posunut - nejsou lidi) je u nás předpokládaná pracovní návštěva kamarádů radioamatérů z DMR sobě. V sobotu v odpoledních hodinách dojde k opravě a k lepšímu umístění TX antény OK0MF výše, na náš nový stožárek.. Měl by se podstatně zlepšit poslech převaděče. Potřebovali bychom nějaké protistanice pro posouzení změny signálu. Nyní je tam provizorní dipól z RG58 ve výšce středu asi 5m.
- Základní údaje
- Napsal Mirek OK1UVU
V sobotu 28.4.navečer jsem vypl převaděč po páté kurvě od OK2JHJ. Byl ve spojení s Béďou OK1HOB, kterému se tím omlouvám. Již dříve jsem upozorňoval, že sice nemohu někomu zakazovat tu vysílat, ale rozhodně nemusím mu k tomuto účelu poskytovat převaděč. Naši dva ,,amatéři,, od nichž slyšíte pomluvy, lži a sprosťárny ( i na OK0BBF), byli několikrát upozorńováni ať se chovají slušně. Samosebou zbytečně. Byli vyrozuměni, že pro ně je škoda vysílacího času a že pokud tu budou, budu ihned vypínat převaděč a nečekat co se z jejich senkroven posype.
Jedná se o Pepu OK2PJO a Jardu OK2JHJ.
Časově první vypnutí bylo, když Pepovi OK2PJO ,,nasraný číšník přinese hovno na talíři,, To míval k dispozici a využíval, zdaleka nejvíce vysílacího času OK0Fka.
Pokud s nimi na Fku máte relaci a nedoděláte QSO, ať víte o co jde. Zájemci, můžete si prolistovat dozadu Zprávy o provozu..
Znovu připomínám poněkolikáté ( už neprosím) a pro všechny : Neumíte-li se chovat slušně, nevysílejte na OK0F !!!
Připomínky beru písemně, jen od sponzorů převaděče. Rád odpovím.
- Základní údaje
- Napsal Mirek OK1UVU
Protože se tu opakovaně vyskytují dva stejní piráti ( jeden z nich je Pepa), převaděč nebude nějaký čas dostupný v nočních hodinách. Porušují koncesní podmínky. Kdo je poznáte podle hlasu, můžete jim poděkovat. Dát značku je povinností radioamatéra. Pokud ji nemá, nemá tu co pohledávat.