Zprávy a novinky

  • Mirek OK1UVU

dnes 25.11. i OK0BBF

Dnes ve středu 25.11. odpoledne jedeme pracovně na Suchák. Zběžně se podívám na OK0BBF, napájení, zdroj, otipuji vadu. Pokud by se to rychle nepovedlo rozchodit, mám tam i jiné činnosti, tak za týden další středu, před Monn kontestem jedu opět nahoru a to budu mít více času ( závodí Sláva OK1SPL na 2m ). Pokud se mi převaděč podaří oživit, doufám, že Pepa OK2PJO bude mluvit slušněji, že omezí kurva, hovno , nasrat a lhaní ( speciálně o mě a OK0F ), případně bude dělat kratší relace, bez průpovídek k možnému brejkovi. To se týká  i některých radioamatérů co se po něm opičí. Chovejte slušně jako radioamatéři, podívejte se na význam a obsah slova Hamspirit. Jinak by to bylo naposledy co pro provoz OK0BBF něco dělám.

Dám vám na stránky kódy pro vyvolání systémových hlášení, aby třeba někdo nahodilým vymačkáváním nepoškodil program. Ten ,,někdo,, to zkoušel i na OK0F. Naučte se podívat na vstup, když tam někdo dělá bordel - to slovo není vhodné, ale plně vystihuje situaci. V tomto zařízení také pracuje podobná profese, jako ti co tu škodí. Pokud nevíte o kom mluvím, tak poslouchejte Pepu, rád to slovo užívá, nevím proč, ale třeba je tak hloupý, že si to ani neuvědomuje. Normální člověk ve veřejném projevu šířeném přes 1/2 republiky a dostupném každému ( UV5R již za 500 Kč ), se těmto slovům vyhýbá, pokud zrovna necituje originál.

Také, jako vždy při naší návštěvě, zapnu i převaděč OK0MF. Nemohu se vám ale na něm věnovat.

Převaděč OK0BBF není v pořádku, na přání VO je odmontován a odvezen dolů. David ho má doma a zatím se vada neprojevila. Má připojenu BH, nyní připojil i Echolink. Kdo se dostane, má možnost si ho vyzkoušet. QTH Sudislav nad Orlicí 5 km na JV od Brandýsa nad Orlicí.