Zprávy a novinky

  • Mirek OK1UVU

konec poslechu zajímavých hovorům na OK0BBF přes Net

 Kdo máte zájem poslouchat, tak jedině on-line. Pokud byď jen jeden z diskutujících nesouhlasí, nemohu jej poskytovat. Na piráty bez značky ohledy neberu. Také jich tu pár je.
pá 29. 1. 2021 v 7:00 odesílatel OK1UVU napsal:
Chvíli mi trvalo najít Tvoji zprávu zarovnanou větším množstvím dalších. Pomohlo až Hledat, Hi.
Troufám si tvrdit, že většina radioamatérů je v důchodovém věku. Možná ne přímo důchodců ale k této hranici se přibližujících. Zkus si vzpomenout na všechny radioamatéry co znáš, uvidíš že nejsem daleko od skutečnosti. Jedná se o to, že starší lidé, tím nemyslím jen hamy, nemívají ve zvyku nocovat, pokud je k tomu nenutí nemoc nebo nespavost a ta se dá i za nemoc nebo její důsledek považovat. Jsou rádi, když bez problému a prášků usnou a pokud je přes noc nebudí prostata, je to ok. Třeba já jdu většinou spát mezi 22. a 23. hodinou. Často si předtím čtu, zvláště když není nic ke koukání v TVP. S poslechem převaděčů končím v 18.15 kdy odcházím ven se psem. Potom večeře a TV noviny. Dál už na ležeto TV nebo knihy. O nic nepřijdu, protože k vůli tomu mám uvedený záznam, který si přehrávám někdy po 5. hodině. Jen zatopím, proberu mejly a pustím celodenní záznam. Nestává se že bych zaspal.
Lidé jsou zlí, jak píšeš, alespoň nějaká malá část. O tom se přesvědčuji pokud ne denně, tak třeba i vícekrát za týden. Podívej se kolik je tu úmyslných rušilů a škůdců, pokud ne kolik, tak jak často ruší. Jedná-li se o hamy o to je to horší. Pokud někdo škodí a přináší mu to uspokojení, měl by se nad sebou zamyslet. Týká se to hlavně provozu na převaděčích.
Se způsobem dávání na Net bych s Tebou úplně nesouhlasil. Nejsou přístupné všem. Je to tam přes odkaz a kolik neradioamatérů a neposluchačů se tam podívá ? Možná žádný. Vysmívat se tomu o čem se bavíte, může jen hlupák, který by ani takto konverzovat nedokázal, případně ani pořádně neví o co jde.
Kontakt na Tvoji protistanici už nesháním, protože pokud nechceš Ty, nemá význam se ptát druhého. Ideální případ by byl, kdyby všechny hovory na veřejně šířeném vysílání  a to radioamatérský provoz je, byly k dispozici na cílený adresný odkaz, ne na nahodilé prohlížení Netu kýmkoliv. Samosebou pro lháře a sprosťáky by to nebylo příjemné i když ti většinou mají hroší kůži.