Zprávy a novinky

  • Mirek OK1UVU

Denní záznam

Vláďo, zdravím a jsem rád že jsi se tu objevil. Posílám ukázku z Denního záznamu. Jsi tu bezvadně, možná by trochu chtělo ubrat zdvih. Máš úzkou FM ?
73 Mirek Ok1UVU

ok1xab
Díky Mirku, není nad to, poslechnout si relaci. To může kvalitě spojení jen prospět (úzkou FM-ku mám, profi stanička YAESU VX-110). Před časem jsem Ti psal dotaz, a uklepnul se (nemaje brýle na nose) v subtónu. Zachoval jsi se jako správný pedagog, a připoměl mi, abych více četl Tvoje stránky. Můžeš věřit tomu, že "Sucháč" mě zajímá nejvíce (a vše kolem něj).
Je však velice nemilé, jací "dobráci" tvoje (dá se říci) celoživotní dílo napadají, chovají se jako burani, a vyřizují si své mindráky. Vytrácí se tak duch rádioamatérského sportu, a především jsou porušována snad všechna pravidla a nařízení o radioam. provozu! Přeji Ti pevné zdraví, vytrvalost a úspěch. 73! Vláďa OK1XAB


Ano Vláďo, je to jak říkáš. Zrovna včera jsem poslouchal na BBFku jak to dělám špatně, jak chodilo Fko dřív pěkně .. (mimochodem od toho co nedal nikdy ani korunu na provoz ). Lidé zapomínají, že Fko tam dříve bylo samo, žádné rušení a když se dostávali do něj rakušáci, tak zas titíž nadávali, kdo to zase ruší. Nebo tu nadávali polákům co jeli také přes svůj převaděč v Těšíně a byli slyšet i v Fku často bez srozumitelné modulace jako hamové z OE. Oni tam jsou i nyní ale neprojdou TSQčem.
Dnes je tam minimálně 30 dalších vysílačů včetně kW z Radia Černá Hora. To vše do vzdálenosti asi 20 a 30 m. Minule tam namontovali internet ve třech kmitočtových pásmech. Zařízení napájená (prý ) kabelem průřezu 16 mm2. Musejí být na stožáru, v buňce by se upekly i když tam je klimatizace.
Starám se o OK0F od roku 1993 a kvůli těmto lidem ( radioamatérům), mám do toho čím dál menší chuť. Většinou spokojení uživatelé s hodnocením šlyšet nejsou, ale Ti co se neumí chovat a kazí tento radioamatérský provoz, ti se projevují. U dvou ,,hamů,, už vypínám převaděč. Kdyby tam byla rubrika Dopisy uživatelů, tak bych Tě požádal, mohu-li ten Tvůj příspěvek uveřejnit.
73 Mirek OK1UVU

Ano, nemam zadny problem se zvejnenim meho prispevku, byt je velmi strucny, a zdaleka nevystihuje soucasny (alarmujici) stav na OK0F (take OK0BBF). Je prekvapujici, ze prislusne organy nezakroci. Podnety se sice setri (publikuji), ale opatreni (rozhodnuti o zakazu cinnosti) neprichazi!?